• V.E.R.M-Mont s.r.o Tallerova 4 Bratislava 811 02
  • vermmont@vermmont.sk
  • +421 948 33 70 70, +421 940 65 75 25, +421 949 88 00 49

Presklené fasády

Presklené fasády:

KLASICKÁ FASÁDA

 

Upevnenie skla na nosné profily sa uskutočňuje priskrutkovaním prítlačnej hliníkovej lišty z vonkajšej strany k prvku z tvrdeného plastu zabudovaným na tento účel na stĺpy a priečniky. Sklo je tak týmto profilom, ktorý disponuje gumovými rozperami, aby sa zabránilo kontaktu sklo-kov, upevnené zo všetkých štyroch strán. Prítlačná lišta a skrutky zostávajú ukryté pod súvislou vonkajšou krycou lištou.

ŠTRUKTURÁLNA FASÁDA

 

Štrukturálne fasády sú neodmysliteľnou súčasťou modernej architektúry a dizajnu. Fasádne sklo je k stĺpom a priečnikom upevnené bez viditeľných krycích líšt. Týmto systémom je možné realizovať opticky pôsobivé celosklenené fasády. Vďaka profilom, ktoré sú viditeľné len z vnútra je možné vytvoriť na vonkajšej strane plošne licované fasádne sklá s tmelenými špárami alebo špárami krytými špeciálnymi lištami pre štrukturálne zasklenie.

POLO-ŠTRUKTURÁLNA FASÁDA

 

Polo-štrukturálna fasáda je hybridný systém, ktorý vychádza z kombinácie klasickej fasády a štrukturálnej fasády. Fasáda je upevnená k profilom prítlačnou krycou lištou napríklad v horizontálnom smere a vo vertikálnom smere je upevnená bez viditeľných krycích líšt. Krycie fasádne lišty môžu byť tvarované v rôznych prevedeniach.